These are your elected office holders representing Gregg County in whole or part.
You can also 
search for your specific representative.

All are Republican unless otherwise noted.

Federal Offices

US President – Donald Trump
US Senate – John Cornyn, Ted Cruz
US Representative – Louie Gohmert, Dist. 1

Texas State Offices

Governor – Greg Abbott
Lt. Governor – Dan Patrick
Attorney General – Ken Paxton
Comptroller – Glenn Hegar
Agriculture Commissioner –Sid Miller
Land Commissioner – George P. Bush

Railroad Commissioners
Christi Craddick, Chairman
Wayne Christian, Commissioner
Ryan Sitton, Commissioner

Texas Supreme Court
Place 1 – Nathan Hecht, Chief Justice
Place 2 – Jimmy Blacklock, Justice
Place 3 – Debra Lehrmann, Justice
Place 4 – John Phillip Devine, Justice
Place 5 – Paul W. Green, Justice
Place 6 – Jeff Brown, Justice
Place 7 – Jeffrey S. Boyd, Justice
Place 8 – Phil Johnson, Justice
Place 9 – Eva Guzman, Justice

Texas Criminal Court of Appeals
Place 1 – Sharon Keller, Presiding Judge
Place 2 – Lawrence E. Meyers, Judge
Place 3 – Bert Richardson, Judge
Place 4 – Kevin Yeary, Judge
Place 5 – Cheryl Johnson, Judge
Place 6 – Michael E. Keasler, Judge
Place 7 – Barbara Parker Hervey, Judge
Place 8 – Michelle Slaughter, Judge
Place 9 – David Newell, Judge

Texas Senate – Bryan Hughes, Dist. 1
Texas House of Representatives Jay Dean, Dist. 7

Gregg County Offices

County Judge: – Bill Stoudt
County Commissioners
Precinct 1 – Ronnie McKinney
Precinct 2 – Darryl Primo
Precinct 3 – Gary Boyd
Precinct 4 – Shannon Brown (Democrat)
County Clerk – Michelle Gilley
Tax Assessor-Collector – Kirk Shields
124th District Court – Alfonso Charles
188th District Court – Scott Novy, Judge
307th District Court – Tim Womack, Judge
District Attorney – Tom Watson
County Court at Law #1 – Kent Phillips, Judge
County Court at Law #2 – Vincent Dulweber, Judge
District Clerk – Trey Hattaway
Justices of the Peace
Precinct 1 – B. H. Jameson
Precinct 2 –Tim Bryan
Precinct 3 – Talyna Carlson
Precinct 4 – Robby Cox (Democrat)
Constables
Precinct 1 – James Plumlee
Precinct 2 – Billy Fort
Precinct 3 – Daniel Morgan
Precinct 4 – Danny Craig (Democrat)

Sponsored in part by: